RESULTATER
den 7.okt 2018 på Slagelse Atletik Stadion
Arrangør: Slagelse Atletik DELTA
  KVINDER SENIOR - 200 METER  
NrResultat NavnKlub  
 w:  1h: +1.1m/s  2h: +1.9m/s  3h: +4.0m/s  4h: +0.7m/s  5h: +0.0m/s
1 25.834h ANDERSEN Josefine Skifter -2003Slagelse Atletik DELTA  
2 w29.243h STOLTZE Ditte -2003Slagelse Atletik DELTA  
3 29.742h TEILMANN Kaya -2005Slagelse Atletik DELTA  
4 w30.813h HALD Eya Mathilde -2003Slagelse Atletik DELTA  
5 38.041h PETERSEN Johanne Ellesøe -2008Slagelse Atletik DELTA  
6 39.522h CHRISTENSEN Lisbeth -1973Slagelse Atletik DELTA  
7 41.591h MOGENSEN Emma Louise -2008Slagelse Atletik DELTA  
8 43.092h AWAALE Hibo -2005Slagelse Atletik DELTA  
9 44.181h DYBBRO Cecilie -2008Familie  
10 45.782h OVERBJERG Lotte -1977Familie  
  0.00114h LIVA -2008Familie  
  MÆND SENIOR - 200 METER  
NrResultat NavnKlub  
 w:  1h: +1.8m/s  2h: +0.6m/s  3h: +1.5m/s  4h: +1.3m/s  5h: +4.0m/s  6h: +1.7m/s  7h: +0.7m/s  8h: +2.5m/s  9h: +0.0m/s
1 w24.138h KRISTENSEN Jeppe Emil -1999Slagelse Atletik DELTA  
2 w24.228h ANDERSEN Mathias Skifter -1999Slagelse Atletik DELTA  
3 w24.628h SOULIER Lucas -2002SPARTA  
4 w24.878h SIMONSEN Mads -2000Slagelse Atletik DELTA  
5 25.707h SIMONSEN Mikkel -2002Slagelse Atletik DELTA  
6 26.337h NIELSEN Emil Daniel -2004Slagelse Atletik DELTA  
7 26.346h CHRISTENSE Peter Agerlund -2003Slagelse Atletik DELTA  
8 27.317h ANDERSEN Michael Skifter -69Slagelse Atletik DELTA  
9 28.866h JAKOBSEN Mads Dybbro -2004Slagelse Atletik DELTA  
10 29.613h CILLEBORG Adam -2005Slagelse Atletik DELTA  
11 29.756h SIMONSEN Peter -1974Slagelse Atletik DELTA  
12 30.404h VEISE Troels -1973Familie  
13 31.494h KROGH Simon -1976Familie  
14 32.464h RASMUSSEN Claus -1965Slagelse Atletik DELTA  
15 w32.598h OVERBJERG Martin -1978Familie  
16 32.694h GEIKER Anders -1958Familie  
17 32.713h SØRENSEN Viktor Lund -2005Slagelse Atletik DELTA  
18 33.073h VEISE Rasmus -2007Slagelse Atletik DELTA  
19 33.633h VEISE Jeppe -2004Familie  
20 w33.915h KROGH Rasmus -2004Slagelse Atletik DELTA  
21 36.642h OVERBJERG Rasmus -2009Slagelse Atletik DELTA  
22 38.062h GEIKER Storm -2007Slagelse Atletik DELTA  
23 39.681h OLIVER -2011Familie  
24 40.732h AWAALE Safwan -2007Slagelse Atletik DELTA  
25 40.921h AWAALE Abdirahman Ali -1969Slagelse Atletik DELTA  
26 42.051h NIELSEN Magnus -2010Familie  
27 45.711h OVERBJERG Frederik -2011Familie  
 DNS0.002h HANSEN Asger Cilleborg -2013Familie  
  0.00144h MAGNUS -2011Familie  
  KVINDER SENIOR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.451h ANDERSEN Josefine Skifter -2003Slagelse Atletik DELTA  
2 1.401h STOLTZE Ditte -2003Slagelse Atletik DELTA  
3 1.202h HALD Eya Mathilde -2003Slagelse Atletik DELTA  
4 1.102h PETERSEN Johanne Ellesøe -2008Slagelse Atletik DELTA  
5 1.003h MOGENSEN Emma Louise -2008Slagelse Atletik DELTA  
6 1.003h ANDERSEN Betina -1970Slagelse Atletik DELTA  
7 0.953h CHRISTENSEN Lisbeth -1973Slagelse Atletik DELTA  
8 0.853h DYBBRO Cecilie -2008Familie  
  X3h TEILMANN Kaya -2005Slagelse Atletik DELTA  
  X3h LIVA -2008Familie  
 0.700.750.800.850.900.951.001.051.101.151.201.251.351.401.451.50 
Josefine Skifter Andersen            oxooxxx
Ditte Stoltze           ooxxoxxx 
Eya Mathilde Hald        oooxxx    
Johanne Ellesøe Petersen     xooxxoo       
Emma Louise Mogensen    ooxxoxxx        
Betina Andersen    oxoxxo         
Lisbeth Christensen    oxoxxx         
Cecilie Dybbroooooxxx           
Kaya Teilmann                
Liva                
  MÆND SENIOR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.651h ANDERSEN Michael Skifter -69Slagelse Atletik DELTA  
2 1.601h KRISTENSEN Jeppe Emil -1999Slagelse Atletik DELTA  
3 1.551h SIMONSEN Mikkel -2002Slagelse Atletik DELTA  
4 1.551h SIMONSEN Mads -2000Slagelse Atletik DELTA  
5 1.501h SOULIER Lucas -2002SPARTA  
6 1.501h ANDERSEN Mathias Skifter -1999Slagelse Atletik DELTA  
7 1.501h CHRISTENSE Peter Agerlund -2003Slagelse Atletik DELTA  
8 1.401h RASMUSSEN Claus -1965Slagelse Atletik DELTA  
9 1.352h CILLEBORG Adam -2005Slagelse Atletik DELTA  
10 1.352h OVERBJERG Martin -1978Familie  
11 1.301h NIELSEN Emil Daniel -2004Slagelse Atletik DELTA  
12 1.302h SIMONSEN Peter -1974Slagelse Atletik DELTA  
13 1.252h VEISE Troels -1973Familie  
14 1.252h JAKOBSEN Mads Dybbro -2004Slagelse Atletik DELTA  
15 1.252h GEIKER Anders -1958Familie  
16 1.152h SØRENSEN Viktor Lund -2005Slagelse Atletik DELTA  
17 1.152h VEISE Jeppe -2004Familie  
18 1.102h KROGH Simon -1976Familie  
19 1.003h OVERBJERG Rasmus -2009Slagelse Atletik DELTA  
= 1.003h GEIKER Storm -2007Slagelse Atletik DELTA  
= 1.003h KROGH Rasmus -2004Slagelse Atletik DELTA  
22 0.953h VEISE Rasmus -2007Slagelse Atletik DELTA  
23 0.903h OVERBJERG Frederik -2011Familie  
24 0.853h NIELSEN Magnus -2010Familie  
  X3h HANSEN Asger Cilleborg -2013Familie  
  X3h MAGNUS -2011Familie  
  X3h OLIVER -2011Familie  
 0.750.800.850.900.951.001.051.101.151.201.251.301.351.401.451.501.551.601.65 
Michael Skifter Andersen             oooooo
Jeppe Emil Kristensen            o ooxoo 
Mikkel Simonsen            o oooxxx 
Mads Simonsen           o ooxoo  
Lucas Soulier            oooo xxx 
Mathias Skifter Andersen           o xoxoo   
Peter Agerlund Christense           o ooxoxxx  
Claus Rasmussen           ooxxoxxx    
Adam Cilleborg        oooooxxx     
Martin Overbjerg      o ooooxo      
Emil Daniel Nielsen           oxxx      
Peter Simonsen        oooxoxxx      
Troels Veise      oooooxxx       
Mads Dybbro Jakobsen       oooxoxxx       
Anders Geiker       ooxoxoxxx       
Viktor Lund Sørensen      oxooxxx         
Jeppe Veise      ooxxoxxx         
Simon Krogh     oxooxxx          
Rasmus Overbjerg   oooxxx            
Storm Geiker  ooooxxx            
Rasmus Krogh ooooo xxx           
Rasmus Veise oxoooxxx             
Frederik Overbjergoxoooxxx              
Magnus Nielsenooxoxxx               
Asger Cilleborg Hansen                   
Magnus                   
Oliver                   
  PIGER 14-15 ÅR - DISKOSKAST  
  ( 0.75 KG )
NrResultat NavnKlub  
 GRUPPE 1
1 22.61 ANDERSEN Josefine Skifter -2003Slagelse Atletik DELTA  
2 15.62 STOLTZE Ditte -2003Slagelse Atletik DELTA  
3 13.91 HALD Eya Mathilde -2003Slagelse Atletik DELTA  
 GRUPPE 2
1 10.44 PETERSEN Johanne Ellesøe -2008Slagelse Atletik DELTA  
2 10.17 AWAALE Hibo -2005Slagelse Atletik DELTA  
3 7.55 MOGENSEN Emma Louise -2008Slagelse Atletik DELTA  
4 6.08 DYBBRO Cecilie -2008Familie  
 DNSX TEILMANN Kaya -2005Slagelse Atletik DELTA  
 DNSX LIVA -2008Familie  
 1.runde2.runde3.runde 
Josefine Skifter Andersen22.5719.7322.61
Ditte Stoltze15.6212.97x
Eya Mathilde Haldx11.5113.91
Johanne Ellesøe Petersen10.44xx
Hibo Awaale9.6410.179.64
Emma Louise Mogensen5.626.857.55
Cecilie Dybbro6.08x5.03
Kaya Teilmann
Liva
  KVINDER SENIOR - DISKOSKAST  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 28.30 ANDERSE Nickoline Skifter -1998SPARTA  
2 15.94 MICHELSEN Gunhild -1963Slagelse Atletik DELTA  
3 14.68 ANDERSEN Betina -1970Slagelse Atletik DELTA  
4 12.06 CHRISTENSEN Lisbeth -1973Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde 
Nickoline Skifter Anderse28.3024.9716.70
Gunhild Michelsen15.9414.8215.43
Betina Andersen13.9814.6814.25
Lisbeth Christensen11.4912.0611.32
  DRENGE 12-13 ÅR - DISKOSKAST  
  ( 0.75 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 17.01 CILLEBORG Adam -2005Slagelse Atletik DELTA  
2 11.21 VEISE Rasmus -2007Slagelse Atletik DELTA  
3 10.18 AWAALE Safwan -2007Slagelse Atletik DELTA  
4 10.13 SØRENSEN Viktor Lund -2005Slagelse Atletik DELTA  
5 9.97 OVERBJERG Rasmus -2009Slagelse Atletik DELTA  
6 9.03 GEIKER Storm -2007Slagelse Atletik DELTA  
7 8.47 OVERBJERG Frederik -2011Familie  
8 7.37 NIELSEN Magnus -2010Familie  
 DNSX HANSEN Asger Cilleborg -2013Familie  
 DNSX MAGNUS -2011Familie  
 DNSX OLIVER -2011Familie  
 1.runde2.runde3.runde 
Adam Cilleborgx17.01x
Rasmus Veise9.097.2311.21
Safwan Awaalex8.8410.18
Viktor Lund Sørensen9.319.4010.13
Rasmus Overbjergx9.97x
Storm Geiker7.567.599.03
Frederik Overbjergx8.47x
Magnus Nielsen7.376.276.22
Asger Cilleborg Hansen
Magnus
Oliver
  DRENGE 14-15 ÅR - DISKOSKAST  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
 GRUPPE 1
1 26.36 CHRISTENSE Peter Agerlund -2003Slagelse Atletik DELTA  
2 19.61 NIELSEN Emil Daniel -2004Slagelse Atletik DELTA  
3 14.14 JAKOBSEN Mads Dybbro -2004Slagelse Atletik DELTA  
4 13.77 KROGH Rasmus -2004Slagelse Atletik DELTA  
 GRUPPE 2
1 16.19 VEISE Jeppe -2004Familie  
 1.runde2.runde3.runde 
Peter Agerlund Christense23.8426.36x
Emil Daniel Nielsen16.7916.6419.61
Mads Dybbro Jakobsen10.69x14.14
Rasmus Krogh13.77x12.39
Jeppe Veise16.1916.0115.57
  DRENGE 16-17 ÅR - DISKOSKAST  
  ( 1.5 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 37.72 SIMONSEN Mikkel -2002Slagelse Atletik DELTA  
2 12.97 SOULIER Lucas -2002SPARTA  
 1.runde2.runde3.runde 
Mikkel Simonsen34.84x37.72
Lucas Soulier11.84x12.97
  DRENGE 18-19 ÅR - DISKOSKAST  
  ( 1.75 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 24.90 SIMONSEN Mads -2000Slagelse Atletik DELTA  
2 22.09 KRISTENSEN Jeppe Emil -1999Slagelse Atletik DELTA  
3 16.64 ANDERSEN Mathias Skifter -1999Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde 
Mads Simonsen23.4824.9024.72
Jeppe Emil Kristensenx22.09x
Mathias Skifter Andersenxx16.64
  MÆND SENIOR - DISKOSKAST  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
 GRUPPE 1
1 30.84 ANDERSEN Michael Skifter -69Slagelse Atletik DELTA  
2 18.06 SIMONSEN Peter -1974Slagelse Atletik DELTA  
 GRUPPE 2
1 17.54 KROGH Simon -1976Familie  
2 17.25 OVERBJERG Martin -1978Familie  
3 17.06 VEISE Troels -1973Familie  
 1.runde2.runde3.runde 
Michael Skifter Andersen30.3330.4330.84
Peter Simonsenx16.6418.06
Simon Krogh14.94x17.54
Martin Overbjergx17.2516.95
Troels Veise15.8315.6117.06
  MÆND 50-54 ÅR - DISKOSKAST  
  ( 1.5 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 19.96 RASMUSSEN Claus -1965Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde 
Claus Rasmussen19.9619.5419.95
  MÆND 60-64 ÅR - DISKOSKAST  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 19.46 GEIKER Anders -1958Familie  
 1.runde2.runde3.runde 
Anders Geiker18.4217.3619.46


Genereret af MARS version 2.0.0.401 søndag den 7. oktober 2018 klokken 17:17