RESULTATER
den 8.sep 2018 på Slagelse Atletik Stadion
Arrangør: Slagelse Atletik DELTA
  PIGER 8-9 ÅR - 40 METER  
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.3m/s
1 7.95 BROGAARD Tilde -2010Korsør AM  
2 8.49 LYKKEGAARD Aya -2010Slagelse Atletik DELTA  
  PIGER 8-9 ÅR - 400 METER  
NrResultat NavnKlub  
1 1.42.96 LYKKEGAARD Aya -2010Slagelse Atletik DELTA  
  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRING  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 2.98-0.1 BROGAARD Tilde -2010Korsør AM  
2 2.58-0.1 LYKKEGAARD Aya -2010Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Tilde Brogaard2.81+4.4x 2.78+1.62.71-0.12.57+0.02.98-0.1
Aya Lykkegaard2.58-0.12.30+1.32.31+1.12.37+1.42.03+0.52.35+0.3
  PIGER 8-9 ÅR - BOLDKAST  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 17.39 BROGAARD Tilde -2010Korsør AM  
2 11.14 LYKKEGAARD Aya -2010Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Tilde Brogaard12.40xx17.3916.5414.60
Aya Lykkegaard10.7110.5210.6510.0411.149.32
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.8m/s
1 10.20 ELALDI Elif -2007Slagelse Atletik DELTA  
2 10.70 JOHANSEN Ashanti -2008Korsør AM  
3 11.14 CHRISTENSEN Liva -2008Uden klub  
4 11.33 PETERSEN Johanne Ellesøe -2008Slagelse Atletik DELTA  
5 12.90 KRISTENSEN Freja Riber -2008Slagelse Atletik DELTA  
  PIGER 10-11 ÅR - 400 METER  
NrResultat NavnKlub  
1 1.21.54 ELALDI Elif -2007Slagelse Atletik DELTA  
2 1.21.83 WELLENDORF Clara -2008IK Hellas  
3 1.32.46 PETERSEN Johanne Ellesøe -2008Slagelse Atletik DELTA  
4 1.38.37 CHRISTENSEN Liva -2008Uden klub  
5 1.43.77 KRISTENSEN Freja Riber -2008Slagelse Atletik DELTA  
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 3.72+1.5 JOHANSEN Ashanti -2008Korsør AM  
2 3.49-0.4 ELALDI Elif -2007Slagelse Atletik DELTA  
3 3.11+1.5 PETERSEN Johanne Ellesøe -2008Slagelse Atletik DELTA  
4 2.83+0.5 CHRISTENSEN Liva -2008Uden klub  
5 2.56+1.2 KRISTENSEN Freja Riber -2008Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Ashanti Johansen3.46+0.13.62+3.43.43+1.53.57+1.83.63+1.33.72+1.5
Elif Elaldi3.06+2.23.15+0.03.14+0.33.40+1.13.49-0.43.21+0.0
Johanne Ellesøe Petersenx 2.64+1.0x 2.64+4.73.11+1.52.99+1.6
Liva Christensen2.78+1.82.58+2.92.42+1.92.78+2.32.72+3.12.83+0.5
Freja Riber Kristensen2.35+2.8x 2.54+1.92.42+2.32.48+2.82.56+1.2
  PIGER 10-11 ÅR - BOLDKAST  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 33.04 JOHANSEN Ashanti -2008Korsør AM  
2 26.73 PETERSEN Johanne Ellesøe -2008Slagelse Atletik DELTA  
3 20.90 KRISTENSEN Freja Riber -2008Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Ashanti Johansen29.1333.0429.3630.93x28.29
Johanne Ellesøe Petersen26.7325.3225.90xxx
Freja Riber Kristensen20.9020.3716.6718.9017.8617.30
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METER  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.6m/s
1 11.61 HEMMINGSEN Liva Sandorff -2006Vordingborg AC  
2 12.13 LAWAETZ Alvilde -2005Slagelse Atletik DELTA  
3 12.72 STJERNE Mathilde -2005Slagelse Atletik DELTA  
4 13.78 LARSEN Signe -2006Slagelse Atletik DELTA  
5 15.18 AWAALE Hibo -2005Slagelse Atletik DELTA  
  PIGER 12-13 ÅR - 400 METER  
NrResultat NavnKlub  
1 68.13 VIPLE Annabelle -2005Amager AC  
2 69.01 HANSGAARD Thea Lei -2005Trongården  
3 70.52 CHRISTENSEN Kaya -2005Slagelse Atletik DELTA  
  PIGER 12-13 ÅR - 3000 METER  
NrResultat NavnKlub  
1 12.09.08 SPAANHEDEN Clara -2005Korsør AM  
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 4.56+1.7 HANSGAARD Thea Lei -2005Trongården  
2 w4.36+4.9 LAWAETZ Alvilde -2005Slagelse Atletik DELTA  
  4.31+0.8     
3 4.13+1.0 CHRISTENSEN Kaya -2005Slagelse Atletik DELTA  
4 w3.82+4.3 HEMMINGSEN Liva Sandorff -2006Vordingborg AC  
  3.78+0.7     
5 3.57+1.3 STJERNE Mathilde -2005Slagelse Atletik DELTA  
6 3.48-0.1 LARSEN Signe -2006Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Thea Lei Hansgaard4.38-0.24.51+2.24.56+2.34.56+1.7
Alvilde Lawaetz4.30+1.94.25+1.24.28+2.74.28+2.44.36+4.94.31+0.8
Kaya Christensen4.03+2.33.86-1.73.81+0.93.91+1.14.13+1.04.05+2.3
Liva Sandorff Hemmingsen3.47+0.53.78+0.73.82+4.33.77+1.63.67+3.03.68+2.1
Mathilde Stjerne3.34-0.23.31+3.03.37+3.33.42+1.43.55+2.83.57+1.3
Signe Larsen3.44+1.53.40+1.53.48-0.13.42+2.33.34+3.13.42+0.1
  PIGER 12-13 ÅR - SPYDKAST  
  ( 400 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 28.32 HANSGAARD Thea Lei -2005Trongården  
2 15.35 STJERNE Mathilde -2005Slagelse Atletik DELTA  
3 13.48 PETERSEN Johanne Ellesøe -2008Slagelse Atletik DELTA  
4 12.64 LAWAETZ Alvilde -2005Slagelse Atletik DELTA  
5 12.31 LARSEN Signe -2006Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Thea Lei Hansgaard28.3227.9925.76x25.92x
Mathilde Stjerne10.0612.6715.1013.1714.8215.35
Johanne Ellesøe Petersenx13.48x9.9811.17x
Alvilde Lawaetz9.3011.5412.6210.9211.8112.64
Signe Larsenxx12.31xx10.41
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METER  
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.8m/s
1 14.34 NIMALANATHAN Ragavi -2003Slagelse Atletik DELTA  
  PIGER 14-15 ÅR - 400 METER  
NrResultat NavnKlub  
1 69.47 STOLTZE Ditte -2003Slagelse Atletik DELTA  
2 74.19 NIELSEN Laura -2004Korsør AM  
  PIGER 14-15 ÅR - 3000 METER  
NrResultat NavnKlub  
1 12.08.74 NIELSEN Laura -2004Korsør AM  
  PIGER 14-15 ÅR - 200 METER HÆK  
  ( 76.2 CM, 10 HÆKKE, 16.00 / 19.00 / 13.00 )
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.4m/s
1 31.04 ANDERSEN Josefine Skifter -2003Slagelse Atletik DELTA  
 dns0.00 NIELSEN Ida Marie Skøt -2004HG AT  
  PIGER 14-15 ÅR - STANGSPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 2.65 STOLTZE Ditte -2003Slagelse Atletik DELTA  
2 2.23 VIPLE Annabelle -2005Amager AC  
3 2.00 CHRISTENSEN Kaya -2005Slagelse Atletik DELTA  
4 1.70 LARSEN Signe -2006Slagelse Atletik DELTA  
 1.501.601.701.801.902.002.102.202.232.402.502.652.70 
Ditte Stoltze         ooxoxxx
Annabelle Viple       ooxxx   
Kaya Christensenoooxoxooxxx      
Signe Larsenoxxoxoxxx         
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 w5.54+2.7 ANDERSEN Josefine Skifter -2003Slagelse Atletik DELTA  
  5.48-1.8     
2 4.65-1.3 NIELSEN Ida Marie Skøt -2004HG AT  
3 4.21-0.8 NIMALANATHAN Ragavi -2003Slagelse Atletik DELTA  
4 3.80+0.3 STOLTZE Ditte -2003Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Josefine Skifter Andersen5.42+1.75.41+1.75.39+0.25.54+2.75.48-1.85.41-1.6
Ida Marie Skøt Nielsen4.44+0.64.59+1.24.57+2.04.51+1.64.65-1.34.56-1.2
Ragavi Nimalanathan4.11+0.84.21-0.8x 4.07+1.83.90+0.0x 
Ditte Stoltze3.80+0.33.76+0.03.78+2.03.69+1.33.74+1.43.66+2.8
  PIGER 14-15 ÅR - SPYDKAST  
  ( 500 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 34.67 ANDERSEN Josefine Skifter -2003Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Josefine Skifter Andersen32.2331.2029.7734.2331.7834.67
  KVINDER SENIOR - 100 METER  
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.3m/s
1 15.69 RASMUSSEN Melina Birch -1994Uden klub  
2 18.46 WESTERGAARD Hanne -1967Slagelse Atletik DELTA  
  KVINDER SENIOR - STANGSPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 2.30 PETERSEN Freja -2002Slagelse Atletik DELTA  
 2.102.202.302.40 
Freja Petersenooxoxxx
  KVINDER SENIOR - LÆNGDESPRING  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 4.02-1.2 RASMUSSEN Melina Birch -1994Uden klub  
2 3.99-0.5 PETERSEN Freja -2002Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Melina Birch Rasmussenx 3.86+0.0x 3.75+1.54.02-1.23.82-0.3
Freja Petersenx 3.99-0.5x 3.88-1.02.95-1.1x 
  KVINDER SENIOR - SPYDKAST  
  ( 600 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
150021.51 WESTERGAARD Hanne -1967Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Hanne Westergaard20.3419.27x20.2319.9321.51
  DRENGE 8-9 ÅR - 40 METER  
NrResultat NavnKlub  
 w: +1.1m/s
1 7.84 OVERBJERG Rasmus -2009Slagelse Atletik DELTA  
2 8.09 OVERBJERG Frederik -2011Uden klub  
3 8.13 SCHOU Matthias -2009Slagelse Atletik DELTA  
4 8.22 CHRISTENSEN Magnus -2001Uden klub  
5 8.40 CHRISTENSEN Oliver -2001Uden klub  
6 9.63 TIMMERMAN Andreas -2011Korsør AM  
  DRENGE 8-9 ÅR - 400 METER  
NrResultat NavnKlub  
1 1.27.51 OVERBJERG Rasmus -2009Slagelse Atletik DELTA  
2 1.34.53 CHRISTENSEN Oliver -2001Uden klub  
3 1.38.15 CHRISTENSEN Magnus -2001Uden klub  
4 1.40.55 PEDERSEN Frederik -2009Uden klub  
5 1.41.29 OVERBJERG Frederik -2011Uden klub  
 DNS0.00 TIMMERMAN Andreas -2011Korsør AM  
  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRING  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 w3.32+2.1 OVERBJERG Rasmus -2009Slagelse Atletik DELTA  
  3.26+1.7     
2 3.26+0.0 PEDERSEN Frederik -2009Uden klub  
3 2.72-0.4 OVERBJERG Frederik -2011Uden klub  
4 2.70+0.7 CHRISTENSEN Oliver -2001Uden klub  
5 2.46+1.6 TIMMERMAN Andreas -2011Korsør AM  
6 2.42+1.4 SCHOU Matthias -2009Slagelse Atletik DELTA  
 dnsX  CHRISTENSEN Magnus -2001Uden klub  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Rasmus Overbjerg3.27+2.73.26+1.73.32+2.13.13+0.23.23+1.53.23+2.0
Frederik Pedersen3.16+2.32.87+0.5x 3.26+0.03.21+0.03.03-0.5
Frederik Overbjerg2.51+4.92.68+1.02.72-0.42.58+0.22.52+0.32.66+0.8
Oliver Christensen2.61-1.62.32+1.62.04+2.11.57+1.12.52+2.92.70+0.7
Andreas Timmerman2.10+0.02.17+1.92.37+0.02.42+0.22.46+1.62.16+0.0
Matthias Schou2.38+2.52.23-0.82.42+1.42.37+0.1x 2.20+0.3
Magnus Christensen
  DRENGE 8-9 ÅR - BOLDKAST  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 28.93 OVERBJERG Rasmus -2009Slagelse Atletik DELTA  
2 27.22 PEDERSEN Frederik -2009Uden klub  
3 20.91 CHRISTENSEN Oliver -2001Uden klub  
4 20.71 OVERBJERG Frederik -2011Uden klub  
5 16.29 SCHOU Matthias -2009Slagelse Atletik DELTA  
6 11.22 CHRISTENSEN Magnus -2001Uden klub  
7 7.68 TIMMERMAN Andreas -2011Korsør AM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Rasmus Overbjerg27.6228.9326.13x27.07x
Frederik Pedersen26.1725.2625.0525.3127.2227.22
Oliver Christensen11.8010.1316.4817.0120.9115.50
Frederik Overbjerg14.5714.8320.719.4319.0316.64
Matthias Schou12.6913.609.0516.1515.2316.29
Magnus Christensenx7.6411.228.989.156.48
Andreas Timmerman6.707.68x
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER - INDLEDENDE  
  Til finale: 6 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +1.0m/s
1 10.44fVEISE Rasmus -2007Slagelse Atletik DELTA  
2 10.60fNIELSEN Louis -2008Korsør AM  
3 10.92fHARDING Frederik -2008IK Hellas  
4 11.67 JØRGENSEN Mikkel -2008Korsør AM  
5 11.73 LØFQVIST-JE Frederik Xibo -2008Korsør AM  
 HEAT 2  w: -0.3m/s
1 9.87fKRYGER Birk -2008HG AT  
2 10.40fOMKVIST Hjalte Højmark -2008IK Hellas  
3 10.63fNIELSEN Andreas -2008HG AT  
4 11.63 AWAALE Safwan -2007Slagelse Atletik DELTA  
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER - FINALE  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.4m/s
1 9.81 KRYGER Birk -2008HG AT  
2 10.10 VEISE Rasmus -2007Slagelse Atletik DELTA  
3 10.38 OMKVIST Hjalte Højmark -2008IK Hellas  
4 10.71 NIELSEN Andreas -2008HG AT  
5 10.73 NIELSEN Louis -2008Korsør AM  
6 11.08 HARDING Frederik -2008IK Hellas  
  DRENGE 10-11 ÅR - 400 METER  
NrResultat NavnKlub  
1 1.14.59 NIELSEN Mikkel Feldborg -2007IK Hellas  
2 1.18.77 VEISE Rasmus -2007Slagelse Atletik DELTA  
3 1.21.95 OMKVIST Hjalte Højmark -2008IK Hellas  
4 1.22.47 HARDING Frederik -2008IK Hellas  
5 1.30.18 CANTBY Ditlev -2007Korsør AM  
6 1.30.41 MADSEN Lasse -2008Korsør AM  
 DNS0.00 KRYGER Birk -2008HG AT  
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 w3.88+2.9 CANTBY Ditlev -2007Korsør AM  
  3.75+0.3     
2 w3.84+2.9 KRYGER Birk -2008HG AT  
  3.83+0.0     
3 3.54+1.1 VEISE Rasmus -2007Slagelse Atletik DELTA  
4 3.51+1.7 NIELSEN Andreas -2008HG AT  
5 3.44+1.8 NIELSEN Louis -2008Korsør AM  
6 3.36-0.4 HARDING Frederik -2008IK Hellas  
7 3.22-0.1 OMKVIST Hjalte Højmark -2008IK Hellas  
8 2.94+0.1 AWAALE Safwan -2007Slagelse Atletik DELTA  
9 2.82+1.5 JØRGENSEN Mikkel -2008Korsør AM  
10 2.80+1.2 LØFQVIST-JE Frederik Xibo -2008Korsør AM  
11 2.73+0.9 MADSEN Lasse -2008Korsør AM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Ditlev Cantby3.75+0.33.71+2.63.65-1.23.56-0.13.88+2.93.74+1.2
Birk Kryger3.70+3.93.70+1.71.61+1.33.84+2.93.83+0.02.43+3.0
Rasmus Veise3.28+2.83.00+1.53.18+1.53.46+0.33.54+1.13.35-2.1
Andreas Nielsen3.07+3.2x 3.26-0.63.37+0.73.51+1.73.31+3.2
Louis Nielsen3.15-0.83.40+0.13.26+3.03.12+0.83.26+1.13.44+1.8
Frederik Harding3.28+3.73.14+3.3x 3.10+0.43.25+1.83.36-0.4
Hjalte Højmark Omkvist3.01+1.52.93+0.03.22-0.1
Safwan Awaale2.81+1.42.94+0.12.89+1.7
Mikkel Jørgensen2.82+1.52.65+0.02.72+2.9
Frederik Xibo Løfqvist-Je2.66-0.22.80+1.22.62-0.7
Lasse Madsen 2.73+0.92.41+0.62.65+0.0
  DRENGE 10-11 ÅR - BOLDKAST  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 37.13 NIELSEN Louis -2008Korsør AM  
2 36.93 KRYGER Birk -2008HG AT  
3 31.83 CANTBY Ditlev -2007Korsør AM  
4 31.10 LØFQVIST-JE Frederik Xibo -2008Korsør AM  
5 22.33 VEISE Rasmus -2007Slagelse Atletik DELTA  
6 17.75 JØRGENSEN Mikkel -2008Korsør AM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Louis Nielsen37.1331.12x28.7234.1031.84
Birk Kryger34.0427.2032.0836.9336.0529.88
Ditlev Cantbyx27.4024.8031.1631.8330.28
Frederik Xibo Løfqvist-Je31.1020.0528.2629.8129.6426.90
Rasmus Veise19.1217.5122.3316.8020.2416.71
Mikkel Jørgensen15.9813.22x14.1414.0817.75
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.5m/s
1 11.40 ANDERSEN Jakob -2005Slagelse Atletik DELTA  
2 11.82 STOUGAARD Marcus -2005Korsør AM  
3 12.60 LARSEN Daniel Rune -2005Slagelse Atletik DELTA  
4 13.85 LARSEN Magnus -2005Slagelse Atletik DELTA  
  DRENGE 12-13 ÅR - 400 METER  
NrResultat NavnKlub  
1 67.38 ANDERSEN Jakob -2005Slagelse Atletik DELTA  
2 68.09 SOLVANG Elias -2005IK Hellas  
3 77.22 PEDERSEN Lasse Cilius -2006Slagelse Atletik DELTA  
 DNF0.00 LARSEN Daniel Rune -2005Slagelse Atletik DELTA  
  DRENGE 12-13 ÅR - 3000 METER  
NrResultat NavnKlub  
1 10.55.55 NIELSEN Mikkel Feldborg -2007IK Hellas  
2 11.07.25 WELLENDORF William -2005IK Hellas  
3 11.51.18 MADSEN Esben -2005Korsør AM  
4 12.26.71 PEDERSEN Lasse Cilius -2006Slagelse Atletik DELTA  
5 12.50.31 BROGAARD Sebastian -2006Korsør AM  
  DRENGE 12-13 ÅR - 200 METER HÆK  
  ( 76.2 CM, 10 HÆKKE, 18.29 / 18.29 / 17.10 )
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.2m/s
1 36.89 SOLVANG Elias -2005IK Hellas  
2 37.76 MADSEN Esben -2005Korsør AM  
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 w4.24+4.3 MADSEN Esben -2005Korsør AM  
  4.23+0.0     
2 4.07+1.4 WELLENDORF William -2005IK Hellas  
3 3.97+0.8 ANDERSEN Jakob -2005Slagelse Atletik DELTA  
4 3.73+1.8 LARSEN Daniel Rune -2005Slagelse Atletik DELTA  
5 3.58+1.1 LARSEN Magnus -2005Slagelse Atletik DELTA  
6 3.20-1.2 BROGAARD Sebastian -2006Korsør AM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Esben Madsen4.24+4.34.23+0.04.17+0.94.22+1.64.12+0.14.21+0.0
William Wellendorf4.05+1.23.79+0.03.85-1.04.07+1.43.97+1.4x 
Jakob Andersen3.93+3.33.97+0.83.81+4.83.94+1.93.72+0.33.90+3.1
Daniel Rune Larsen3.44+3.03.24+1.13.73+1.83.70+2.63.18+2.23.06+1.0
Magnus larsen3.58+1.13.38+1.13.27+2.53.34+1.53.27+1.83.52+0.7
Sebastian Brogaard3.15+4.23.20-1.23.07+0.63.13+2.43.01+1.72.89+2.4
  DRENGE 12-13 ÅR - SPYDKAST  
  ( 400 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 31.00 LARSEN Magnus -2005Slagelse Atletik DELTA  
2 28.05 SOLVANG Elias -2005IK Hellas  
3 14.43 AWAALE Safwan -2007Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Magnus larsen30.4631.0029.0229.0429.0329.05
Elias Solvangx25.7428.05x24.09x
Safwan Awaalex14.43x12.85xx
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER  
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.8m/s
1 13.32 CHRISTENSEN Peter -2003Slagelse Atletik DELTA  
2 13.54 NIELSEN Emil Daniel -2004Slagelse Atletik DELTA  
3 15.03 JAKOBSEN Mads Dybbro -2004Slagelse Atletik DELTA  
  DRENGE 14-15 ÅR - 400 METER  
NrResultat NavnKlub  
1 56.73 NIELSEN Tobias Feldborg -2003IK Hellas  
2 63.79 NIELSEN Emil Daniel -2004Slagelse Atletik DELTA  
3 72.99 JAKOBSEN Mads Dybbro -2004Slagelse Atletik DELTA  
  DRENGE 14-15 ÅR - 3000 METER  
NrResultat NavnKlub  
1 10.52.38 JEPPESEN Lucas -2004Korsør AM  
  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 4.98-1.4 NIELSEN Tobias Feldborg -2003IK Hellas  
2 4.82-1.5 CHRISTENSEN Peter -2003Slagelse Atletik DELTA  
3 4.49+0.2 NIELSEN Emil Daniel -2004Slagelse Atletik DELTA  
4 3.95+0.7 JAKOBSEN Mads Dybbro -2004Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Tobias Feldborg Nielsen4.45+0.94.37+0.54.62-0.34.79+0.54.98-1.44.79-0.9
Peter Christensen4.82-1.54.70+1.04.63-0.2x 4.01-1.4x 
Emil Daniel Nielsen4.13+2.44.25+0.64.11+1.34.24+2.3x 4.49+0.2
Mads Dybbro Jakobsen3.95+0.73.78+0.03.29-0.83.72-1.03.75-0.33.47+1.3
  DRENGE 14-15 ÅR - SPYDKAST  
  ( 600 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 29.05 NIELSEN Tobias Feldborg -2003IK Hellas  
2 28.49 NIELSEN Emil Daniel -2004Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Tobias Feldborg Nielsen27.1528.07x25.2729.05x
Emil Daniel Nielsen22.05x28.4928.2621.7322.11
  MÆND SENIOR - 100 METER  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.4m/s
1 11.94 ANDERSEN Mathias Skifter -1999Slagelse Atletik DELTA  
2 12.09 BAKER Dlovan -2000IK Hellas  
3 12.34 KRISTENSEN Jeppe -1999Slagelse Atletik DELTA  
4 12.45 SIMONSEN Mads -2000Slagelse Atletik DELTA  
5 12.52 SIMONSEN Mikkel -2002Slagelse Atletik DELTA  
  MÆND SENIOR - 400 METER  
NrResultat NavnKlub  
1 53.29 SCHOU Andreas -1998Korsør AM  
2 54.02 ANDERSEN Mathias Skifter -1999Slagelse Atletik DELTA  
3 55.48 KRISTENSEN Jeppe -1999Slagelse Atletik DELTA  
4 61.02 SIMONSEN Mikkel -2002Slagelse Atletik DELTA  
  MÆND SENIOR - 3000 METER  
NrResultat NavnKlub  
1 10.00.96 JUSTESEN DennisTeam Hechmann Sport  
2 10.24.06 SIMONSEN Mads -2000Slagelse Atletik DELTA  
  MÆND SENIOR - 200 METER HÆK  
  ( 76.2 CM, 10 HÆKKE, 18.29 / 18.29 / 17.10 )
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.4m/s
1 30.58 SIMONSEN Mads -2000Slagelse Atletik DELTA  
  MÆND SENIOR - LÆNGDESPRING  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 5.23+0.7 SIMONSEN Mikkel -2002Slagelse Atletik DELTA  
2 5.10-0.1 SIMONSEN Mads -2000Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Mikkel Simonsen5.06-1.04.51+0.34.83+4.54.77+0.45.19+1.75.23+0.7
Mads Simonsen4.88+0.64.76-0.14.83+0.34.98+0.84.95+0.25.10-0.1
  MÆND SENIOR - SPYDKAST  
  ( 800 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
170053.55 GRØNBECH Nikolaj -2002Sparta  
270052.41 SIMONSEN Mikkel -2002Slagelse Atletik DELTA  
3 39.35 KRISTENSEN Jeppe -1999Slagelse Atletik DELTA  
4 34.59 SIMONSEN Mads -2000Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Nikolaj Grønbech48.7453.2750.6253.5553.2453.45
Mikkel Simonsen49.7250.6748.62x47.6652.41
Jeppe Kristensen36.4839.3537.8337.12xx
Mads Simonsen31.8632.0031.6232.1832.9834.59


Genereret af MARS version 2.0.0.401 lørdag den 8. september 2018 klokken 23:38