RESULTATER
den 8.okt 2017 på Slagelse Atletikstadion
Arrangør: Slagelse Atletik DELTA
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER  
NrResultat NavnKlubPoints
 HEAT 1  w: +2.8m/s
1 w9.30 LAWETS Alvilde -2005Slagelse Atletik DELTA640p 
2 w9.37 VENDERSBO Freja -2005Slagelse Atletik DELTA626p 
 HEAT 2  w: +1.7m/s
1 10.93 BECH Caroline Søborg -2008Slagelse Atletik DELTA344p 
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.81+1.0 LAWETS Alvilde -2005Slagelse Atletik DELTA526p 
2 3.04+1.2 VENDERSBO Freja -2005Slagelse Atletik DELTA368p 
3 2.78+1.1 BECH Caroline Søborg -2008Slagelse Atletik DELTA315p 
 1.runde2.runde3.runde 
Alvilde Lawets3.59+0.03.81+1.03.80+1.0
Freja Vendersbo3.04+1.23.01+1.23.03+0.8
Caroline Søborg Bech2.76+0.82.78+1.12.52+0.2
  PIGER 12-13 ÅR - SPYDKAST  
  ( 400 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 12.20 LAWETS Alvilde -2005Slagelse Atletik DELTA197p 
2 10.07 VENDERSBO Freja -2005Slagelse Atletik DELTA159p 
3 5.19 BECH Caroline Søborg -2008Slagelse Atletik DELTA73p 
 1.runde2.runde3.runde 
Alvilde Lawets10.7812.2011.11
Freja Vendersbo7.5910.079.73
Caroline Søborg Bech4.783.835.19
  PIGER 12-13 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1363 LAWETS Alvilde -2005Slagelse Atletik DELTA3 
2 1153 VENDERSBO Freja -2005Slagelse Atletik DELTA3 
3 732 BECH Caroline Søborg -2008Slagelse Atletik DELTA3 
  PIGER 16-17 ÅR - 60 METER  
NrResultat NavnKlubPoints
 HEAT 1  w: +0.5m/s
1 8.92 STOLTZE Ditte Tibert -2003Slagelse Atletik DELTA723p 
2 9.18 PETERSEN Freja Lund -2002Slagelse Atletik DELTA666p 
3 11.09 BEATRICE -2001Familie319p 
 HEAT 2  w: +2.7m/s
1 w8.25 ANDERSEN Josefine Skifter -2003Slagelse Atletik DELTA880p 
  PIGER 16-17 ÅR - LÆNGDESPRING  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.86+1.7 ANDERSEN Josefine Skifter -2003Slagelse Atletik DELTA745p 
2 3.97+1.5 STOLTZE Ditte Tibert -2003Slagelse Atletik DELTA559p 
3 3.88+1.7 PETERSEN Freja Lund -2002Slagelse Atletik DELTA536p 
4 1.12+0.8 BEATRICE -2001Familie1p 
 1.runde2.runde3.runde 
Josefine Skifter Andersenx 4.86+1.7x 
Ditte Tibert Stoltzex 3.90+0.73.97+1.5
Freja Lund Petersen3.88+1.73.86-0.23.86+0.7
Beatrice1.12+0.8x x 
  PIGER 16-17 ÅR - SPYDKAST  
  ( 500 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 26.99 ANDERSEN Josefine Skifter -2003Slagelse Atletik DELTA461p 
2 19.54 STOLTZE Ditte Tibert -2003Slagelse Atletik DELTA328p 
3 13.85 PETERSEN Freja Lund -2002Slagelse Atletik DELTA227p 
4 5.52 BEATRICE -2001Familie78p 
 1.runde2.runde3.runde 
Josefine Skifter Andersen26.9926.9626.61
Ditte Tibert Stoltze19.5417.3616.19
Freja Lund Petersen12.3513.8512.77
Beatricexx5.52
  PIGER 16-17 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 2086 ANDERSEN Josefine Skifter -2003Slagelse Atletik DELTA3 
2 1610 STOLTZE Ditte Tibert -2003Slagelse Atletik DELTA3 
3 1429 PETERSEN Freja Lund -2002Slagelse Atletik DELTA3 
4 398 BEATRICE -2001Familie3 
  KVINDER SENIOR - 60 METER  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +1.2m/s
1 9.43 RASMUSSEN Melina B. -1994Familie613p 
2 10.23 BECH Annica Søborg -1980Familie460p 
3 11.48 SCHOU NathalieFamilie264p 
  KVINDER SENIOR - LÆNGDESPRING  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.92+1.1 RASMUSSEN Melina B. -1994Familie549p 
2 2.56+0.0 SCHOU NathalieFamilie271p 
3 2.11+0.0 BECH Annica Søborg -1980Familie181p 
 1.runde2.runde3.runde 
Melina B. Rasmussen3.92+1.13.62+0.4x 
Nathalie Schou2.56+0.02.56+0.02.54+0.5
Annica Søborg Bech2.11+0.0x x 
  KVINDER SENIOR - SPYDKAST  
  ( 600 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 13.27 ANDERSEN Betine -1970Slagelse Atletik DELTA216p 
2 12.56 CHRISTENSEN Lisbeth -1973Slagelse Atletik DELTA204p 
3 12.42 RASMUSSEN Melina B. -1994Familie201p 
4 12.35 BECH Annica Søborg -1980Familie200p 
5 11.43 SCHOU NathalieFamilie183p 
 1.runde2.runde3.runde 
Betine Andersen13.27x12.13
Lisbeth Christensen12.5610.4810.36
Melina B. Rasmussen12.1212.4012.42
Annica Søborg Bechx11.8912.35
Nathalie Schou11.4311.1210.26
  KVINDER SENIOR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1363 RASMUSSEN Melina B. -1994Familie3 
2 841 BECH Annica Søborg -1980Familie3 
3 718 SCHOU NathalieFamilie3 
4 216 ANDERSEN Betine -1970Slagelse Atletik DELTA1 
5 204 CHRISTENSEN Lisbeth -1973Slagelse Atletik DELTA1 
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER  
NrResultat NavnKlubPoints
 HEAT 1  w: +1.7m/s
1 11.46 NIELSEN Magnus Lasse -2010Familie1p 
2 14.46 BECH Sebastian Søborg -2011Familie1p 
3 21.26 KARLO -2013Familie1p 
4 22.55 ANKER -2013Familie1p 
 HEAT 2  w: +2.8m/s
1 w9.53 FREDERIKSEN Albert Vad -2006Slagelse Atletik DELTA129p 
2 w10.12 HUMMEL Oliver Marstrand -2007Slagelse Atletik DELTA46p 
3 w11.32 SCHOU Niclas -2007Familie1p 
4 w12.97 SCHOU Matthias -2009Slagelse Atletik DELTA1p 
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.85+1.2 FREDERIKSEN Albert Vad -2006Slagelse Atletik DELTA281p 
2 3.05+1.2 HUMMEL Oliver Marstrand -2007Slagelse Atletik DELTA125p 
3 2.57+0.4 NIELSEN Magnus Lasse -2010Familie32p 
4 2.55+1.5 SCHOU Niclas -2007Familie29p 
5 2.04+0.0 SCHOU Matthias -2009Slagelse Atletik DELTA1p 
6 1.12+0.8 BECH Sebastian Søborg -2011Familie1p 
7 1.01+1.2 KARLO -2013Familie1p 
8 1.00-0.1 ANKER -2013Familie1p 
 1.runde2.runde3.runde 
Albert Vad Frederiksen3.47+1.23.85+1.23.70+0.5
Oliver Marstrand Hummel3.05+1.22.64+2.03.02+0.9
Magnus Lasse Nielsen2.57+0.42.54+1.32.56+0.0
Niclas Schou2.55+1.5x 2.50+0.0
Matthias Schou1.98+0.0x 2.04+0.0
Sebastian Søborg Bech1.12+0.81.10+0.21.06+0.0
Karlox 0.34+1.01.01+1.2
Anker0.88+1.0x 1.00-0.1
  DRENGE 10-11 ÅR - SPYDKAST  
  ( 400 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 14.06 FREDERIKSEN Albert Vad -2006Slagelse Atletik DELTA172p 
2 12.10 SCHOU Niclas -2007Familie145p 
3 10.77 HUMMEL Oliver Marstrand -2007Slagelse Atletik DELTA127p 
4 7.43 NIELSEN Magnus Lasse -2010Familie81p 
5 5.99 SCHOU Matthias -2009Slagelse Atletik DELTA61p 
6 2.49 BECH Sebastian Søborg -2011Familie13p 
7 1.89 ANKER -2013Familie5p 
8 1.54 KARLO -2013Familie1p 
 1.runde2.runde3.runde 
Albert Vad Frederiksen9.9612.7614.06
Niclas Schou9.5012.1011.95
Oliver Marstrand Hummel10.7710.14x
Magnus Lasse Nielsen7.43x6.70
Matthias Schou5.605.755.99
Sebastian Søborg Bech2.49x1.67
Anker1.891.701.31
Karlo1.181.541.31
  DRENGE 10-11 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 582 FREDERIKSEN Albert Vad -2006Slagelse Atletik DELTA3 
2 298 HUMMEL Oliver Marstrand -2007Slagelse Atletik DELTA3 
3 175 SCHOU Niclas -2007Familie3 
4 114 NIELSEN Magnus Lasse -2010Familie3 
5 63 SCHOU Matthias -2009Slagelse Atletik DELTA3 
6 15 BECH Sebastian Søborg -2011Familie3 
7 7 ANKER -2013Familie3 
8 3 KARLO -2013Familie3 
  DRENGE 12-13 ÅR - 60 METER  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.5m/s
1 9.56 NIELSEN Emil -2004Slagelse Atletik DELTA123p 
2 10.91 LARSEN Magnus -2005Slagelse Atletik DELTA1p 
  0.00 SØRENSEN Viktor Lund -2005Slagelse Atletik DELTA  
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.68+1.2 NIELSEN Emil -2004Slagelse Atletik DELTA247p 
2 w2.95+2.1 LARSEN Magnus -2005Slagelse Atletik DELTA105p 
  2.92-0.2     
  X  SØRENSEN Viktor Lund -2005Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde 
Emil Nielsen3.47+0.83.68+1.23.43-0.9
Magnus Larsen2.85+1.12.95+2.12.92-0.2
Viktor Lund Sørensen
  DRENGE 12-13 ÅR - SPYDKAST  
  ( 400 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 24.69 LARSEN Magnus -2005Slagelse Atletik DELTA318p 
2 13.25 NIELSEN Emil -2004Slagelse Atletik DELTA161p 
  X SØRENSEN Viktor Lund -2005Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde 
Magnus Larsen22.9821.3524.69
Emil Nielsen12.8611.8313.25
Viktor Lund Sørensen
  DRENGE 12-13 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 531 NIELSEN Emil -2004Slagelse Atletik DELTA3 
2 424 LARSEN Magnus -2005Slagelse Atletik DELTA3 
  DRENGE 14-15 ÅR - 60 METER  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +2.7m/s
1 w7.79 GRØNBECH Nikolaj -2002Slagelse Atletik DELTA615p 
2 w7.95 SIMONSEN Mikkel -2002Slagelse Atletik DELTA555p 
  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 5.78+1.1 GRØNBECH Nikolaj -2002Slagelse Atletik DELTA666p 
2 4.93+0.5 SIMONSEN Mikkel -2002Slagelse Atletik DELTA494p 
 1.runde2.runde3.runde 
Nikolaj Grønbech5.78+1.14.78+0.0x 
Mikkel Simonsen4.58+0.74.64+0.94.93+0.5
  DRENGE 14-15 ÅR - SPYDKAST  
  ( 600 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 50.39 GRØNBECH Nikolaj -2002Slagelse Atletik DELTA673p 
2 44.16 SIMONSEN Mikkel -2002Slagelse Atletik DELTA587p 
 1.runde2.runde3.runde 
Nikolaj Grønbech47.3049.3950.39
Mikkel Simonsen44.16xx
  DRENGE 14-15 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1954 GRØNBECH Nikolaj -2002Slagelse Atletik DELTA3 
2 1636 SIMONSEN Mikkel -2002Slagelse Atletik DELTA3 
  DRENGE 16-17 ÅR - 60 METER  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +2.7m/s
1 w7.64 SIMONSEN Mads -2000Slagelse Atletik DELTA674p 
  DRENGE 16-17 ÅR - LÆNGDESPRING  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 5.05+2.0 SIMONSEN Mads -2000Slagelse Atletik DELTA519p 
 1.runde2.runde3.runde 
Mads Simonsen4.07+0.24.55+1.75.05+2.0
  DRENGE 16-17 ÅR - SPYDKAST  
  ( 700 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 34.68 SIMONSEN Mads -2000Slagelse Atletik DELTA497p 
 1.runde2.runde3.runde 
Mads Simonsen31.3734.6834.41
  DRENGE 16-17 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1690 SIMONSEN Mads -2000Slagelse Atletik DELTA3 
  MÆND SENIOR - 60 METER  
NrResultat NavnKlubPoints
 HEAT 1  w: +2.7m/s
1 w7.46 ANDERSEN Mathias Skifter -1999Slagelse Atletik DELTA748p 
2 w8.00 ANDERSEN Michael Skifter -1969Slagelse Atletik DELTA537p 
 HEAT 2  w: +1.8m/s
1 10.75 LARSEN Martin -1976Familie2p 
  0.00 SCHOU AndersFamilie  
  MÆND SENIOR - LÆNGDESPRING  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 5.88+0.8 ANDERSEN Mathias Skifter -1999Slagelse Atletik DELTA686p 
2 5.55+1.6 ANDERSEN Michael Skifter -1969Slagelse Atletik DELTA619p 
3 3.56+0.0 SCHOU AndersFamilie224p 
4 2.14+1.1 LARSEN Martin -1976Familie1p 
 1.runde2.runde3.runde 
Mathias Skifter Andersen5.51+1.15.33+0.95.88+0.8
Michael Skifter Andersen5.55+1.65.09+1.15.52+0.1
Anders Schou3.47+0.63.15+0.03.56+0.0
Martin Larsen2.00+0.82.14+1.1x 
  MÆND SENIOR - SPYDKAST  
  ( 800 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 39.76 ANDERSEN Michael Skifter -1969Slagelse Atletik DELTA526p 
2 20.09 SCHOU AndersFamilie255p 
3 16.96 ANDERSEN Mathias Skifter -1999Slagelse Atletik DELTA212p 
4 14.83 LARSEN Martin -1976Familie182p 
 1.runde2.runde3.runde 
Michael Skifter Andersen38.1037.1639.76
Anders Schou19.2019.4520.09
Mathias Skifter Andersenxx16.96
Martin Larsenx14.8314.13
  MÆND SENIOR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1682 ANDERSEN Michael Skifter -1969Slagelse Atletik DELTA3 
2 1646 ANDERSEN Mathias Skifter -1999Slagelse Atletik DELTA3 
3 479 SCHOU AndersFamilie2 
4 185 LARSEN Martin -1976Familie3 
  KVINDER 50-54 ÅR - 60 METER  
NrResultat NavnKlubPoints
 HEAT 1  w: +1.2m/s
1 9.17 MICHELSEN Gunhild -1963Slagelse Atletik DELTA668p 
2 13.26 SØBORG Inger -1951Familie78p 
3 13.38 VAD Kasia -1965Familie70p 
 HEAT 2  w: +1.8m/s
1 11.23 GRØNBECH Betina -1961Slagelse Atletik DELTA299p 
  KVINDER 50-54 ÅR - LÆNGDESPRING  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.93-1.8 MICHELSEN Gunhild -1963Slagelse Atletik DELTA551p 
2 2.80+0.3 GRØNBECH Betina -1961Slagelse Atletik DELTA320p 
3 1.40+0.0 SØBORG Inger -1951Familie40p 
  X  VAD Kasia -1965Familie  
 1.runde2.runde3.runde 
Gunhild Michelsen3.31+1.13.46+0.03.93-1.8
Betina Grønbech2.80+0.3x 2.79+1.3
Inger Søborgx 1.17+0.21.40+0.0
Kasia Vad
  KVINDER 50-54 ÅR - SPYDKAST  
  ( 500 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 14.61 MICHELSEN Gunhild -1963Slagelse Atletik DELTA240p 
2 12.86 GRØNBECH Betina -1961Slagelse Atletik DELTA209p 
3 7.35 VAD Kasia -1965Familie111p 
4 7.24 SØBORG Inger -1951Familie109p 
 1.runde2.runde3.runde 
Gunhild Michelsen13.3611.6014.61
Betina Grønbech11.7112.86x
Kasia Vad6.967.077.35
Inger Søborgxx7.24
  KVINDER 50-54 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1459 MICHELSEN Gunhild -1963Slagelse Atletik DELTA3 
2 828 GRØNBECH Betina -1961Slagelse Atletik DELTA3 
3 227 SØBORG Inger -1951Familie3 
4 181 VAD Kasia -1965Familie2 
  MÆND 50-54 ÅR - 60 METER  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +1.8m/s
1 9.91 RASMUSSEN Claus -1965Slagelse Atletik DELTA71p 
2 19.23 THAULOV Jan -1963Slagelse Atletik DELTA1p 
  MÆND 50-54 ÅR - LÆNGDESPRING  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.66+0.0 RASMUSSEN Claus -1965Slagelse Atletik DELTA242p 
2 1.27+1.0 THAULOV Jan -1963Slagelse Atletik DELTA1p 
 1.runde2.runde3.runde 
Claus Rasmussen3.45+0.03.66+0.0x 
Jan Thaulov1.27+1.0x x 
  MÆND 50-54 ÅR - SPYDKAST  
  ( 700 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 20.52 RASMUSSEN Claus -1965Slagelse Atletik DELTA260p 
2 10.43 THAULOV Jan -1963Slagelse Atletik DELTA122p 
 1.runde2.runde3.runde 
Claus Rasmussen19.7420.5220.43
Jan Thaulov10.43xx
  MÆND 50-54 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 573 RASMUSSEN Claus -1965Slagelse Atletik DELTA3 
2 124 THAULOV Jan -1963Slagelse Atletik DELTA3 
  MÆND 60-64 ÅR - 60 METER  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +1.8m/s
1 10.80 SØBORG Erik -1950Familie2p 
  MÆND 60-64 ÅR - LÆNGDESPRING  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.51+0.7 SØBORG Erik -1950Familie21p 
 1.runde2.runde3.runde 
Erik Søborg2.50+2.02.51+0.72.44+2.0
  MÆND 60-64 ÅR - SPYDKAST  
  ( 600 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 16.22 SØBORG Erik -1950Familie201p 
 1.runde2.runde3.runde 
Erik Søborg16.11x16.22
  MÆND 60-64 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 224 SØBORG Erik -1950Familie3 


Genereret af MARS version 2.0.0.401 søndag den 8. oktober 2017 klokken 15:02