RESULTATER
den 9.sep 2017 på Slagelse Atletik Stadion
Arrangør: Slagelse Atletik DELTA
  PIGER 8-9 ÅR - 40 METERLØR KL. 12.50  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 7.76 ELLESØE Johanne -2008Slagelse Atletik DELTA  
2 8.59 LINDHARDSEN Johanna -2009Slagelse Atletik DELTA  
3 8.93 KRISTENSEN Freja Riber -2008Slagelse Atletik DELTA  
  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 3.03+0.0 ELLESØE Johanne -2008Slagelse Atletik DELTA  
2 2.53+0.0 KRISTENSEN Freja Riber -2008Slagelse Atletik DELTA  
3 2.26+0.0 LINDHARDSEN Johanna -2009Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Johanne Ellesøe3.03+0.02.94+0.12.91+0.02.85+0.02.86+0.02.83+0.0
Freja Riber Kristensen2.53+0.02.34+0.02.22+0.02.35+0.02.19+0.02.26+0.7
Johanna Lindhardsen2.01+0.02.26+0.01.97+0.12.25+0.02.08+0.0x 
  PIGER 8-9 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 11.50  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 5.46 ELLESØE Johanne -2008Slagelse Atletik DELTA  
2 3.88 KRISTENSEN Freja Riber -2008Slagelse Atletik DELTA  
3 2.49 LINDHARDSEN Johanna -2009Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Johanne Ellesøe4.694.945.405.465.342.93
Freja Riber Kristensen3.853.873.883.463.793.40
Johanna Lindhardsen1.902.032.472.491.992.40
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METERLØR KL. 12.30  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.2m/s
1 9.48 JENSEN Frederikke -2006HG ATM  
  PIGER 10-11 ÅR - 400 METERLØR KL. 13.20  
NrResultat NavnKlub  
1 1.22.23 JENSEN Frederikke -2006HG ATM  
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 3.42+0.0 JENSEN Frederikke -2006HG ATM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Frederikke Jensen3.40+0.00.96+1.03.42+0.03.27+0.03.31+0.03.34+0.0
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METERLØR KL. 11.50  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.4m/s
1 11.23 RASMUSSEN Sarah -2004HG ATM  
2 11.56 NIELSEN Ida Marie Skøt -2004HG ATM  
3 12.11 LAWAETZ Alvilde -2005Slagelse Atletik DELTA  
4 12.29 THORBJØRNSEN Viktoria -2004Slagelse Atletik DELTA  
5 12.51 VENDERSBO Freja -2005Slagelse Atletik DELTA  
  PIGER 12-13 ÅR - 300 METERLØR KL. 13.50  
NrResultat NavnKlub  
1 51.90 LAWAETZ Alvilde -2005Slagelse Atletik DELTA  
2 54.04 THORBJØRNSEN Viktoria -2004Slagelse Atletik DELTA  
3 55.23 VENDERSBO Freja -2005Slagelse Atletik DELTA  
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 4.26+0.0 NIELSEN Ida Marie Skøt -2004HG ATM  
2 4.17+0.0 RASMUSSEN Sarah -2004HG ATM  
3 4.08+0.6 LAWAETZ Alvilde -2005Slagelse Atletik DELTA  
4 3.59+0.0 THORBJØRNSEN Viktoria -2004Slagelse Atletik DELTA  
5 3.19+0.0 VENDERSBO Freja -2005Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Ida Marie Skøt Nielsen4.24+0.04.24+0.04.26+0.04.23+0.04.26+0.04.23+0.1
Sarah Rasmussen4.17+0.03.93+0.6x 3.00+0.03.96+0.33.36+0.0
Alvilde Lawaetz4.08+0.64.05+0.04.01+0.74.02+0.04.02+0.04.05+0.0
Viktoria Thorbjørnsen3.40+0.33.59+0.03.52+0.03.08+0.03.37+0.03.20+0.0
Freja Vendersbo3.05+0.03.19+0.03.07+0.03.15+0.03.10+0.03.12+0.0
  PIGER 12-13 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 12.30  
  ( 400 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 12.58 LAWAETZ Alvilde -2005Slagelse Atletik DELTA  
2 8.19 VENDERSBO Freja -2005Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Alvilde Lawaetz7.469.016.808.738.4212.58
Freja Vendersbo7.657.877.258.058.198.07
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METERLØR KL. 11.10  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.1m/s
1 13.23 ANDERSEN Josefine Skifter -2003Slagelse Atletik DELTA  
2 14.11 NIMALANATHAN Ragavi -2003Slagelse Atletik DELTA  
3 17.29 LINDGAARD Jasmin -2003HG ATM  
 DNS0.00 STOLTZE Ditte -2003Slagelse Atletik DELTA  
  PIGER 14-15 ÅR - 300 METERLØR KL. 14.10  
NrResultat NavnKlub  
1 46.92 ANDERSEN Josefine Skifter -2003Slagelse Atletik DELTA  
  PIGER 14-15 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 10.00  
NrResultat NavnKlub  
1 2.40 STOLTZE Ditte -2003Slagelse Atletik DELTA  
2 2.10 PETERSEN Freja L. -2002Slagelse Atletik DELTA  
 1.902.002.102.202.302.402.50 
Ditte Stoltze o ooxoxxx
Freja L. Petersenoooxxx   
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.50  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 4.24+0.0 NIMALANATHAN Ragavi -2003Slagelse Atletik DELTA  
2 3.88+0.0 PETERSEN Freja L. -2002Slagelse Atletik DELTA  
3 2.68+0.4 LINDGAARD Jasmin -2003HG ATM  
 DNSX  ANDERSEN Josefine Skifter -2003Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Ragavi Nimalanathan4.20+0.04.21+0.0x 4.09+0.04.24+0.04.15+0.0
Freja L. Petersen3.71+0.03.76+0.03.67+0.03.79+0.03.88+0.0x 
Jasmin Lindgaard2.25+0.1x 2.41+0.02.44+0.5x 2.68+0.4
Josefine Skifter Andersen
  PIGER 14-15 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 12.30  
  ( 500 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 16.61 STOLTZE Ditte -2003Slagelse Atletik DELTA  
2 12.82 PETERSEN Freja L. -2002Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Ditte Stoltze16.6115.3714.5712.7614.0315.03
Freja L. Petersen9.4510.5711.3612.8212.6612.51
  KVINDER SENIOR - 100 METERLØR KL. 11.20  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.3m/s
1 12.95 ANDER Nickoline Skifter -1998Slagelse Atletik DELTA  
2 14.49 MICHELSEN Gunhild -1963Slagelse Atletik DELTA  
3 14.50 LODAHL Alberte -2001Slagelse Atletik DELTA  
  KVINDER SENIOR - 300 METERLØR KL. 14.20  
NrResultat NavnKlub  
1 41.93 ANDER Nickoline Skifter -1998Slagelse Atletik DELTA  
  KVINDER SENIOR - STANGSPRINGLØR KL. 10.00  
NrResultat NavnKlub  
1 2.40 LODAHL Simone -1998Slagelse Atletik DELTA  
 2.002.202.302.402.50 
Simone Lodahloooxxoxxx
  KVINDER SENIOR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.50  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 4.57+0.0 LODAHL Alberte -2001Slagelse Atletik DELTA  
2 4.03+0.0 LODAHL Simone -1998Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Alberte Lodahl4.47+0.04.22+0.04.57+0.04.43+0.04.40+0.04.46+0.2
Simone Lodahl3.90+0.04.03+0.03.84+0.03.74+0.03.86+0.0x 
  KVINDER SENIOR - SPYDKASTLØR KL. 13.10  
  ( 600 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 36.25 ANDER Nickoline Skifter -1998Slagelse Atletik DELTA  
2 24.89 LODAHL Alberte -2001Slagelse Atletik DELTA  
350017.18 WESTERGAARD Hanne -1967Slagelse Atletik DELTA  
4 17.11 LODAHL Simone -1998Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Nickoline Skifter Ander36.2533.7735.5033.9232.8032.68
Alberte Lodahl24.8922.2821.3524.3722.9822.65
Hanne Westergaard13.4416.11x17.1815.51x
Simone Lodahl14.8416.06x17.1116.7214.66
  DRENGE 8-9 ÅR - 40 METERLØR KL. 12.40  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 6.71 KRYGER Birk -2008HG ATM  
2 8.24 SCHOU Matthias -2009Slagelse Atletik DELTA  
3 8.55 VIELSØE-NIELSEN Mads -2008HG ATM  
  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 3.55+1.0 KRYGER Birk -2008HG ATM  
2 2.34+0.0 VIELSØE-NIELSEN Mads -2008HG ATM  
3 2.07+0.0 SCHOU Matthias -2009Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Birk Kryger3.49+0.03.53+1.03.55+1.03.38+0.03.24+0.03.38+0.0
Mads Vielsøe-Nielsen2.29+0.2x 2.34+0.02.09+0.02.33+0.02.28+0.0
Matthias Schou2.06+0.01.95+1.31.90+0.0x 2.07+0.01.80+0.0
  DRENGE 8-9 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 11.50  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 6.26 KRYGER Birk -2008HG ATM  
2 2.56 SCHOU Matthias -2009Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Birk Kryger5.516.264.775.02x5.10
Matthias Schou2.562.352.292.042.222.09
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METERLØR KL. 12.30  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.2m/s
1 9.20 AABO Lance Christian -2006HG ATM  
2 9.99 HUMMEL Oliver Marstrand -2007Slagelse Atletik DELTA  
3 10.22 CHRISTOFFERSEN Mads -2007HG ATM  
  DRENGE 10-11 ÅR - 400 METERLØR KL. 13.20  
NrResultat NavnKlub  
1 1.22.91 CHRISTOFFERSEN Mads -2007HG ATM  
2 1.25.31 HUMMEL Oliver Marstrand -2007Slagelse Atletik DELTA  
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 4.32+0.3 AABO Lance Christian -2006HG ATM  
2 3.33+0.4 CHRISTOFFERSEN Mads -2007HG ATM  
3 3.21+0.0 HUMMEL Oliver Marstrand -2007Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Lance Christian Aabo4.29+0.04.32+0.34.23+0.02.18+0.04.02+0.0x 
Mads Christoffersen3.33+0.43.12+0.03.32+0.03.15+0.03.18+0.03.32+0.0
Oliver Marstrand Hummel3.02+0.03.10+0.32.99+0.03.15+0.02.92+0.03.21+0.0
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 11.50  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 5.17 HUMMEL Oliver Marstrand -2007Slagelse Atletik DELTA  
2 4.27 CHRISTOFFERSEN Mads -2007HG ATM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Oliver Marstrand Hummel4.945.175.134.644.874.83
Mads Christoffersen4.273.78x4.014.11x
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METERLØR KL. 11.40  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.3m/s
1 10.99 AABO Carl Bruce -2004HG ATM  
2 14.49 LARSEN Magnus -2005Slagelse Atletik DELTA  
 DNS0.00 VIELSØE-NIELSEN Mads -2005HG ATM  
 DNS0.00 HASSELSTRØM Pelle Greve -2005Slagelse Atletik DELTA  
  DRENGE 12-13 ÅR - 300 METERLØR KL. 14.00  
NrResultat NavnKlub  
1 70.78 LARSEN Magnus -2005Slagelse Atletik DELTA  
 dns0.00 VIELSØE-NIELSEN Mads -2005HG ATM  
 dns0.00 HASSELSTRØM Pelle Greve -2005Slagelse Atletik DELTA  
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 5.00+0.0 AABO Carl Bruce -2004HG ATM  
2 2.90+0.0 LARSEN Magnus -2005Slagelse Atletik DELTA  
 DNSX  VIELSØE-NIELSEN Mads -2005HG ATM  
 DNSX  HASSELSTRØM Pelle Greve -2005Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Carl Bruce Aabo4.67+0.15.00+0.04.87+0.0x 4.65+0.0x 
Magnus Larsen2.42+0.02.66+0.02.65+1.3x 2.82+0.02.90+0.0
Mads Vielsøe-Nielsen
Pelle Greve Hasselstrøm
  DRENGE 12-13 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 12.30  
  ( 400 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 22.80 LARSEN Magnus -2005Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Magnus Larsen20.1520.4322.2922.8020.6622.68
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER - INDLEDENDELØR KL. 11.30  
  Til finale: 6 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +0.3m/s
1 11.78 SOULIER Lucas -2002Slagelse Atletik DELTA  
2 12.26 JOHANSEN Rasmus V -2002Aarhus1900  
3 12.35 CARSTENSEN Oswald -2002SPARTA AM  
4 12.52 GRØNBECH Nikolaj -2002Slagelse Atletik DELTA  
5 13.26 SUURBALLE Sebastian -2002Aarhus1900  
6 14.15 CHRISTENSEN Peter -2003Slagelse Atletik DELTA  
 HEAT 2  w: +0.0m/s
 DNS0.00 SIMONSEN Mikkel -2002Slagelse Atletik DELTA  
  DRENGE 14-15 ÅR - 300 METERLØR KL. 14.10  
NrResultat NavnKlub  
1 43.19 OVESEN Rasmus -2002HG ATM  
2 48.93 CHRISTENSEN Peter -2003Slagelse Atletik DELTA  
  DRENGE 14-15 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 10.00  
NrResultat NavnKlub  
1 3.65 JOHANSEN Rasmus V -2002Aarhus1900  
2 3.00 SUURBALLE Sebastian -2002Aarhus1900  
 dnsX SIMONSEN Mikkel -2002Slagelse Atletik DELTA  
 2.702.903.003.103.303.453.553.653.70 
Rasmus V Johansen  xooooooxxx
Sebastian Suurballeoooxxx     
Mikkel Simonsen         
  DRENGE 14-15 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 13.10  
  ( 600 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 47.73 GRØNBECH Nikolaj -2002Slagelse Atletik DELTA  
2 46.00 SUURBALLE Sebastian -2002Aarhus1900  
3 27.43 OVESEN Rasmus -2002HG ATM  
 DNSX SIMONSEN Mikkel -2002Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Nikolaj Grønbech46.74xx47.73x46.08
Sebastian Suurballe41.2643.2543.7941.6546.00x
Rasmus Ovesen22.8926.5622.2827.4326.4024.15
Mikkel Simonsen
  MÆND SENIOR - 100 METERLØR KL. 11.20  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.3m/s
1 11.72 ANDERSEN Mathias Skifter -1999Slagelse Atletik DELTA  
2 12.27 KRISTENSEN Jeppe -1999Slagelse Atletik DELTA  
3 12.89 ANDERSEN Michael Skifter -1969Slagelse Atletik DELTA  
  MÆND SENIOR - 300 METERLØR KL. 14.20  
NrResultat NavnKlub  
1 37.70 ANDERSEN Mathias Skifter -1999Slagelse Atletik DELTA  
2 38.69 KRISTENSEN Jeppe -1999Slagelse Atletik DELTA  
3 46.32 ANDERSEN Michael Skifter -1969Slagelse Atletik DELTA  
  MÆND SENIOR - STANGSPRINGLØR KL. 10.00  
NrResultat NavnKlub  
1 3.00 ANDERSEN Michael Skifter -1969Slagelse Atletik DELTA  
 2.702.903.003.10 
Michael Skifter Andersenxoxooxxx
  MÆND SENIOR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.50  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 5.42+0.0 ANDERSEN Michael Skifter -1969Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Michael Skifter Andersen5.10+0.05.42+0.05.36+0.0x 5.40+0.05.28+0.0
  MÆND SENIOR - SPYDKASTLØR KL. 13.10  
  ( 800 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 39.39 KRISTENSEN Jeppe -1999Slagelse Atletik DELTA  
260025.67 NIELSEN Anker -1955Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Jeppe Kristensen37.8539.3935.4636.2331.4634.84
Anker Nielsen25.6723.14


Genereret af MARS version 2.0.0.401 lørdag den 9. september 2017 klokken 21:40